Hi, How Can We Help You?
  • آدرس: کانادا، تورنتو
  • ایمیل: info@mascotstartup.com

Blog

ژانویه 25, 2022

هشت شهر کانادا که در آن می توانید زمین رایگان دریافت کنید

۸ شهر کانادا که در آن می توانید زمین رایگان دریافت کنید
در برخی از شهرهای کوچک کانادا، زمین‌ رایگان یا با هزینه نسبتاً ارزان واگذار شده است.این طرح برای کمک به شهرهای در حال نابودی است که به مسیر رشد بازگردند.
در سال‌های اخیر، در برخی از شهرهای کوچک کانادا، زمین‌ رایگان یا با هزینه نسبتاً ارزان واگذار شده است.
کلیت ایده پشت این تاکتیک این است که به شهرهای در حال نابودی کمک کنیم تا به مسیر رشد و ترقی بازگردند، به این ترتیب تا زمانی که افراد مایل به حضور در این شهرها باشند، زمین رایگان به آن‌ها واگذار می‌شود. (البته با چند شرط مضاعف دیگر).

اتخاذ این استراتژی ایده جدیدی نیست، دولت فدرال طرح مشابهی را تا قبل از دهه ۱۹۳۰ اجرایی می‌کرد. این روش در آن زمان بسیار کاربردی بود و به نظر می‌رسد که در حال حاضر نیز نتیجه بخش باشد. تنها چند سال پس از آنکه این شهرهای ارواح برای فروش گذاشته شدند، جمعیت آن‌ها به سرعت افزایش یافته است.

در این متن کلمه «زمین رایگان» با بی‌دقتی و به صورت سرسری انتخاب شده است زیرا همان طور که همه ما می‌دانیم هیچ چیزی کاملا رایگان نیست. با این حال، تمام شرایطی که توسط این قبیل شهرها ارائه می‌شود کاملا معقول بوده و معاملات صورت گرفته عملاً نوعی دزدی محسوب می‌شود.

در خصوص شرایط این مکان‌ها، به‌روزرسانی جدیدی اتفاق نیافتاده است، اما این ۸ شهر کانادا ممکن است همچنان نیز زمین‌هایی را به صورت رایگان یا با قیمت ارزان به شما واگذار کنند:

۱.موندار ( Mundare)، آلبرتا

شورای شهر موندار تصمیم گرفته است که زمین‌های تجاری واقع در منطقه مرکزی شهر خود را به ازای یک سکه یک دلاری کانادا به فروش برساند. هدف از این کار تشویق افراد برای راه اندازی کسب وکارهای خود در این شهر می‌باشد. تنها شرط موجود این است که صاحبان مشاغل باید ساخت و ساز خود را ظرف یک سال پس از تاریخ خرید شروع کنند. تاکنون کسب وکارهایی همچون مهدکودک و دفتر مشاورین املاک به واسطه این طرح در شهر راه اندازی شده است.

۲.پایپستون (Pipestone)، منیتوبا

قیمت فروش یک قطعه زمین در پایپستون به طور متوسط ۱۰ دلار می‌باشد. در طی ۵ سال گذشته، شهرداری این منطقه توانسته است ۲۴ قطعه زمین را در چهار شهرک اصلی خود به فروش برساند. شرایط فروش این قطعات زمین شامل ساخت خانه در مدت یک سال و پیش پرداخت ۱۰۰۰ دلاری (با بازپرداخت ۹۹۰ دلار پس از تکمیل خانه) می‌باشد. امتیازات فوق‌العاده و عوامل تشویقی دیگر عبارتند از ۶ هزار دلار برای ساخت خانه جدید، ۴ هزار دلار برای خرید خانه موجود و ۳۲ هزار دلار برای شروع یک بیزینس جدید.

۳.اسکارث (Scarth) ، منیتوبا

روزگاری اسکارث یک شهرک روستایی پر رونق و در حال رشد در منطقه پایپستون بود، اما اکنون به یک شهر ارواح تبدیل شده است که به دنبال فروش قطعات زمین با قیمت ۱۰ دلار است. شورای آن تنها ده‌ها قطعه زمین را برای سنجش میزان تقاضای ایجاد شده در نظر گرفته است. اگر مردم به این طرح علاقه نشان دهند، تقسیم بندی قطعات زمین‌های منطقه ادامه پیدا خواهد کرد.

۴.نولِزویل جنوبی (South Knowlesville)، نیوبرانزویک

شهرک نولِزویل جنوبی در حال محو شدن از صحنه روزگار بود، تا اینکه شش سال پیش این شهر به صورت رایگان شروع به واگذاری زمین‌های زیادی کرد. پس از واگذاری پنج قطعه زمین، این شهر در حال حاضر ۲۵ نفر جمعیت دارد و به دنبال واگذاری ۸ قطعه زمین دیگر است. یکی از شرایط واگذاری این است که افراد متعهد به احیای این قطعات زمین‌های خود باشند.
۵.سنت لوئیس دی بلاندفورد (Saint-Louis-de-Blandford)، کبک

سنت لوئیس دی بلاندفورد شهرک کوچکی در نزدیکی شهر کبک است که منطقه خود را به ۴۰ قطعه زمین تقسیم کرده است. از سال ۲۰۱۳، مسئولان آن به کسانی که متعهد به توسعه این زمین‌ها باشند، مقدار زیادی پول می‌دهد. تنها شرط آن شامل پیش پرداخت ۱۰۰۰ دلاری است که پس از ساخت موفقیت‌آمیز خانه‌ای به ارزش حداقل ۱۲۵ هزار دلار، به خریدار بازپرداخت می‌شود.

۶.کریک (Craik)، ساسکاچوان

شهرک کریک با فروش زمین‌های خالی ۱ دلاری‌اش که درست به معنی زمین رایگان می‌باشد، در تلاش است تا روند نابودی منطقه خود را معکوس کند. کسانی که علاقه‌مند به دریافت این زمین‌ها هستند می‌توانند درخواست خود را مبنی بر ایجاد یک خانه دوستدار محیط زیست ارائه دهند. در حال حاضر جمعیت این شهر در حال افزایش است.

۷.کوپار (Cupar)، ساسکاچوان

منطقه کوپار از اوایل دهه 90 قطعه زمین‌های ۱ دلاری‌اش را به عموم عرضه کرده است و به احتمال زیاد هنوز هم تعداد زیادی از این قطعات برای خرید وجود داشته باشد. به ازای خرید این قطعات، شما به مدت یک سال مشمول طرح عوارض شهری و آب رایگان خواهید شد.

۸.کرون لندز ( Crown Lands)، یوکان
در سرزمین‌های کرون لندز شمالی هنوز هم تعدادی زمین خالی موجود است. دولت این قطعات را به افرادی که متعهد به کشاورزی در آن باشند، واگذار می‌کند. تنها شرط چالش برانگیز آن است که شما باید حداقل یک سال ساکن یوکان بوده باشید. اگر این شرط را دارید، می‌توانید درخواست دریافت یک قطعه زمین کشاورزی را تکمیل کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

سوالی دارید؟ با ما گفتگو کنید