Hi, How Can We Help You?
  • آدرس: کانادا، تورنتو
  • ایمیل: info@mascotstartup.com

Blog

ژانویه 19, 2022

تاثیر تورم در جذب مهاجران

یوید مک‌کی، مدیر عامل رویال بانک کانادا گفت: بانک مرکزی این کشور باید طی «اقدامی سریع» چند مرحله  نرخ بهره را افزایش دهد تا تورم را تحت کنترل درآورد.
مک‌کی در گفتگویی با بلومبرگ نیوز گفت که فکر نمی‌کند شتاب اخیر تورم گذرا باشد. او نشانه هایی از ریشه گرفتن چرخه دستمزد-قیمت را می بیند که قبلاً هزینه ها را برای همیشه بالا برده است.
مک کی 58 ساله گفت: «ما هرگز واقعاً به عنوان یک جامعه به عقب برنگشتیم و دستمزدها را کاهش ندادیم زیرا تورم موقتی بود. این یک تورم دائمی و پایدار است که باید از طریق سیاست پولی با آن مقابله شود، و بنابراین ما نیاز به اقدام سریع در بهار امسال به دلیل افزایش نرخ‌ها برای رفع آن داریم.»
اظهارات مک‌کی نشان می‌دهد که تا چه حد تورم – همراه با کمبود نیروی کار، افزایش دستمزدها و قیمت مسکن – به موضوع اصلی نگرانی مدیران کشور تبدیل شده است. نرخ تورم کانادا در ماه های اخیر نزدیک به 5 درصد بوده است، سطحی که از سال 2003 مشاهده نشده است.
بازارها در سال جاری حداقل پنج افزایش نرخ بهره بانک مرکزی کانادا را پیش بینی می کنند که از 26 ژانویه آغاز می شود، زمانی که سیاست گذاران اولین تصمیم خود را در مورد نرخ در سال 2022 رونمایی خواهند کرد. مقامات بانک مرکزی اعلام کرده اند که در آستانه آغاز افزایش نرخ بهره  پس از حفظ آن در پایین ترین سطح تاریخی 0.25 درصد از مارس 2020 هستند.
با توجه به اینکه خانوارهای کشور جزو بدهکارترین خانوارها در بین هفت کشور صنعتی هستند و افزایش هزینه‌های استقراض تحت فشار قرار خواهند گرفت،حمایت از نرخ‌های بالاتر امری کاملا تعیین کننده برای بخش عمده ای از جمعیت کشور است و  مک‌کی هم در طول مصاحبه نسبت به آن ابراز نگرانی کرد و گفت: «مبهتر است راهی برای تطبیق با رشد جمعیت پیدا کنیم. «زیرا اگر راهی برای تطبیق آن از طریق کنترل قیمتها در بازار مسکن پیدا نکنیم، ممکن است دیگر نتوانیم شمار  مهاجرانی را که نیاز داریم ، جذب کنیم زیرا هزینه مسکن در کشور بالا رفته و به همین نسبت کیفیت زندگی پایین می آید. این بدترین نتیجه می تواند باشد چون متفاضیان مهاجرت بخاطر کیفیت زندگی بهتر شاید کشورهای دیگر را انتخاب کنند

دیدگاهتان را بنویسید

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

سوالی دارید؟ با ما گفتگو کنید